VOKŲ KOREKCIJA

Akių vokų korekcija (blefaroplastika) - tai akių vokų operacija, kurios metu koreguojami viršutiniai arba apatiniai akių vokai siekiant atviresnio ir gyvybingesnio žvilgsnio bei jaunatviškesnės išvaizdos.

Apatinių vokų korekcija aktuali tuomet, kai vargina "maišeliai", odos perteklius ar gilios raukšlės po akimis - dažnai jie yra senėjimo procesų rezultatas, nors gali susiformuoti ir dėl genetinių priežasčių.

Viršutinių vokų korekcija gali būti atliekama siekiant pašalinti užkritusių akių vokų odos perteklių, kuris formuoja liūdną ir pavargusį žvilgsnį. Be to, užkritę vokai gali kelti ir fizinį diskomfortą, kuomet mažina akiplotį ir kenkia regėjimo funkcijai. Tokiu atveju akių vokų korekcija pagerina tiek estetinę, tiek sveikatos funkciją.

Vienos operacijos metu gali būti atliekama tiek viršutinių, tiek apatinių vokų korekcija.

Prieš operaciją

Prieš tai, kai atliekama akių vokų operacija, konsultacijos metu įvertinama, kokioje padėtyje yra antakiai. Jei jie pakritę, dažnai kartu su viršutinių akių vokų korekcija atliekamas ir antakių pakėlimas.

Prieš akių vokų operaciją būtina įspėti gydytoją, jei sergate arterine hipertenzija, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, autoimuninėmis ligomis, turite alergijų, kraujo krešumo sutrikimų ar kitų lėtinių ligų, rūkote, vartojate vaistus ar maisto papildus, lieknėjimą skatinančius vaistinius preparatus.

Siūlome apsilankyti mūsų priešoperacinės atmintinės puslapyje kuriame pateikiame papildomą informaciją.

Operacijos eiga

Viršutinių akių vokų korekcija atliekama taikant vietinę nejautrą, operacijos trukmė - apie 1 val. Akių vokų operacija atliekama pjūvį darant voko raukšlėje (giliausioje viršutinio akies voko vietoje), pašalinant odos perteklių bei riebalinius maišelius.

Apatinių akių vokų korekcija atliekama taikant bendrinę nejautrą, operacijos trukmė - apie 1-1,5 val. Esant odos pertekliui, pjūvis atliekamas po apatinėmis blakstienomis, todėl yra vos pastebimas. Jei nėra odos pertekliaus pjūvis daromas vidiniame voko paviršiuje pašalinant riebalinius maišelius. Kartu su šia akių vokų operacija gali būti atliekamas ir riebalų persodinimas į skruostus.

Pooperacinis laikotarpis

Paprastai, kai atliekama vokų korekcija, pooperacinis laikotarpis nėra sudėtingas. Pirmas dienas po operacijos gali būti sunku pilnai užsimerkti. Pacientės išleidžiamos namo tą pačią dieną, apie 7-10 dienų rekomenduojama negrįžti į darbą.

2-3 savaites po operacijos gali būti nežymus akių srities patinimas ir mėlynės, varginti akių sausumas, niežulys, ašarojimas, jautrumas ryškiai šviesai. Šioms būsenoms palengvinti rekomenduojami vėsinantys kompresai.

Pirmąsias kelias paras nerekomenduojama naudoti kontaktinių lęšių, o maždaug 1-2 savaites rekomenduojama nešioti akinius nuo saulės, kad oda aplink akis būtų apsaugota nuo UV spindulių. Tiek pat laiko reikėtų stengtis akių srities neliesti, kad ji išliktų švari ir sausa.

Fizinio krūvio reikėtų vengti apie keletą savaičių.

Operacinė rizika

Operacinė rizika, susijusi su vokų korekcija, nėra didelė, tačiau gali pasitaikyti neigiamas poveikis į anesteziją, akių sudirgimas, žaizdos infekcija, kraujavimas, randų padidėjimas, nežymi asimetrija. Akių vokų operacija ir jos atsiliepimai rodo, kad itin retai iškyla šios rizikos ir jų paprastai išvengiama laikantis chirurgo rekomendacijų.

Su operacija susijusią riziką didina rūkymas, nutukimas, lėtinės širdies ir kraujagyslių sistemos ligos, cukrinis diabetas, endokrininės sistemos ligos, kai kurios kitos lėtinės ligos.

Rezultatai

Pirmieji rezultatai matosi maždaug po savaitės, praėjus patinimui ir mėlynėms. Galutinis rezultatas matomas ne anksčiau nei po 2-3 mėn.

Kainos

Viršutinių vokų korekcija: 1000 EUR

Apatinių vokų korekcija: 2000 EUR

Tikslią operacijos kainą sužinosite konsultacijos metu, kuomet chirurgas įvertins operacijos sudėtingumą.

Turite klausimų?

Susisiekite vienu iš žemiau pateiktų būdų.

+370 685 03095  

kestutis@maslauskas.com