NOSIES KOREKCIJA

Nosies korekcija (rinoplastika) - operacija, kurios tikslas - pagerinti nosies estetinę išvaizdą ir tokiu būdu padailinti ne tik pačią nosį, bet ir sukurti simetriškesnį veidą bei pagerinti jo proporcijas. Nosies operacija atliekama modifikuojant nosies kaulą ir/arba kremzlę: gali būti koreguojamas nosies dydis ir/ar plotis, sumažinama ar panaikinama kuprelė, pakeičiama šnervių forma, pakeičiamas kampas tarp nosies ir viršutinės lūpos. Taip pat galimos ir nosies galiuko operacijos - jo suploninimas, sumažinimas, pakėlimas ir pan.

Neretai nosies korekcija aktuali ir dėl sutrikusių kvėpavimo funkcijų. Viena dažnesnių pasitaikančių problemų yra nosies pertvaros iškrypimas, kuris daro tiesioginę neigiamą įtaką kvėpavimo funkcijai. Tokiu atveju reikalinga nosies pertvaros operacija. Operacijos metu atstatoma pertvaros ašis - tokiu būdu nosies pertvaros operacija ženkliai pasitarnauja gyvenimo kokybei, nes pasidaro lengviau kvėpuoti.

Nosies plastinė operacija - rinoplastika - aktuali ir po traumų, kuomet būna lūžusi ir netaisyklingai sugijusi nosis.

Nosies plastinė operacija daroma tik asmenims, sulaukusiems 18 metų, tačiau vaikams ši operacija galima tuomet, kai yra įgimtos deformacijos - vilko gomurys arba kiškio lūpa.


Prieš nosies operaciją

Siekiant užtikrinti, kad nosies korekcija ir jos galutinis rezultatas atitiktų visus lūkesčius, labai svarbu kartu su chirurgu detaliai išsiaiškinti, kokios nosies formos norima bei koks rezultatas yra galimas ir realus. Tam, kad nosies operacija atitiktų norimą vaizdą, prieš operaciją atliekamas kompiuterinis modeliavimas, kuris leidžia pamatyti, kaip atrodys preliminarus operacijos rezultatas.

Prieš operaciją būtina įspėti gydytoją, jei sergate arterine hipertenzija, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, autoimuninėmis ligomis, turite alergijų, kraujo krešumo sutrikimų ar kitų lėtinių ligų, rūkote, vartojate vaistus ar maisto papildus, lieknėjimą skatinančius vaistinius preparatus.

Siūlome apsilankyti mūsų priešoperacinės atmintinės puslapyje kuriame pateikiame papildomą informaciją.

Nosies operacijos eiga

Nosies operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą, operacijos trukmė - apie 2 val.

Nosies operacija atliekama atviruoju metodu: atliekant atvirąjį pjūvį tarp šnervių esančiame nosies šulelyje. Atlikus pjūvį, suteikiama nauja forma nosies kaului ir kremzlei, o po operacijos minėtame šulelyje lieka nedidelis randas.

Koreguojant nosies šnerves randai gali likti šnervių išorinėje dalyje.

Pooperacinis laikotarpis

Nosies plastinė operacija reikalauja kantrybės, ramybės ir pozityvaus nusiteikimo, nes pooperacinis periodas yra ilgokas ir keliantis diskomfortą, susijusį su viena svarbiausių - kvėpavimo - funkcijų. Todėl po rinolastikos labai svarbu laikytis chirurgo rekomendacijų.

Pirmąją savaitę po nosies operacijos dėl patinimo gali varginti pasunkėjęs kvėpavimas, atsirasti mėlynės po akimis, todėl į darbą rekomenduojama grįžti ne anksčiau nei po 2 savaičių. Taip pat dvi savaites reikėtų vengti itin karšto maisto, vonios, dušo, nes karštis gali sustiprinti kraujavimą. Rekomenduojama dėti šaltus kompresus.

Po rinoplastikos operacijos 10-12 dienų reikia dėvėti specialų įtvarą, prilaikantį nosies kaulą, kol šis suauga, o su nosies įtvaru miegoti naktį - iš viso 1-1,5 mėn.

Maždaug 1 mėn. reikėtų nepūsti nosies ir stengtis nečiaudėti. Akinių - tiek koreguojančių regėjimą, tiek nuo saulės - reikėtų nenešioti 3 mėn. Fizinis aktyvumas galimas ne anksčiau nei 4-6 savaitės po to, kai atliekama nosies plastinė operacija.

Operacinė rizika

Nosies plastinės operacijos rizika daugiausiai susijusi su įvairių kvėpavimo funkcijų pažeidimu - kvėpavimas gali pasunkėti, gali pakisti uoslė. Taip pat gali pasireikšti neigiama reakcija į anesteziją, akių sudirgimas, žaizdos infekcija, kraujavimas, deformacija dėl randėjimo. Šios rizikos yra retos ir paprastai jų išvengiama laikantis chirurgo rekomendacijų.

Su nosies plastine operacija susijusią riziką didina rūkymas, nutukimas, lėtinės širdies ir kraujagyslių sistemos ligos, cukrinis diabetas, endokrininės sistemos ligos, kai kurios kitos lėtinės ligos.

Rezultatai po nosies operacijos

Pirmieji pokyčiai atlikus rinoplastiką matomi jau po mėnesio, tačiau galutinis rezultatas matomas tik nosiai visiškai sugijus - po 1-1,5 metų.

Rinoplastika kainos

Nosies galo korekcija: nuo 2500 EUR 

Pilna nosies plastika: nuo 3300 EUR

Tikslią operacijos kainą sužinosite konsultacijos metu, kuomet chirurgas įvertins operacijos sudėtingumą.

Galerija

Nosies korekcija galerija

Turite klausimų?

Susisiekite vienu iš žemiau pateiktų būdų.

+370 685 03095   

kestutis@maslauskas.com