GINEKOMASTIJA

Ginekomastija - tai padidėjusio krūtų audinio sumažinimas vyrams. Operacijos metu suformuojama mažesnė, labiau vyriškas kūno proporcijas atitinkanti krūtinė.

Dažniausiai padidėjusios pieno liaukos ir dėl jų - krūtys, vyrus kamuoja dėl sutrikusios hormonų pusiausvyros, turint antsvorio arba numetus svorio, naudojant medicininius preparatus (anabolinius steroidus), dėl ligos. Padidėti gali viena arba abi krūtys.

Ginekomastija aktualu tuomet, kai:

  • Pernelyg išsivystęs krūtų audinys;
  • Situacijos pagerinti nepavyksta kitais, neinvaziniais būdais.

Prieš operaciją

Prieš operaciją chirurgas nustato, ar krūtyje yra liaukinis audinys, ar riebalinis. Nuo to priklauso ir operacijos specifika: riebalų perteklius šalinamas atliekant riebalų nusiurbimą, o liaukinis audinys atliekant pjūvį po areole.

Prieš operaciją būtina įspėti gydytoją, jei sergate arterine hipertenzija, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, autoimuninėmis ligomis, turite alergijų, kraujo krešumo sutrikimų ar kitų lėtinių ligų, rūkote, vartojate vaistus ar maisto papildus, lieknėjimą skatinančius vaistinius preparatus.

Siūlome apsilankyti mūsų priešoperacinės atmintinės puslapyje kuriame pateikiame papildomą informaciją.

Operacijos eiga

Operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą. Ji trunka 1,5 val.

Operacija gali būti atliekama dviem būdais, kurie priklauso nuo perteklinių audinių tipo. Jei tai - riebalinis audinys, operacija atliekama nusiurbiant riebalus ir naudojant ultragarsinį "VaserLipo" aparatą. Jei audinys nėra riebalinis ar vien tik riebalinis, kartu ar atskirai su riebalų nusiurbimu gali būti atliekamas pjūvis ir pašalinamos perteklinės liaukos ar oda.

Pooperacinis laikotarpis

Pacientai išleidžiami namo kitą dieną. Mažiausiai keletą dienų reikėtų ilsėtis ir neiti į darbą. Po operacijos normalu jausti skausmą, krūtinės jautrumą ir patinimą - šie pojūčiai turėtų praeiti po kelių savaičių. Apie 6-8 savaites reikėtų dėvėti kompresinę aprangą, tiek pat laiko rekomenduojama nesportuoti. Kol randai nepašviesėja, reikėtų vengti saulės ir nesideginti, neiti į soliariumą.

Operacinė rizika

Ginekomastijos chirurginio gydymo rizika nėra didelė. Visgi, kaip ir po bet kurios kitos intervencinės procedūros, po jos gali pasireikšti tokios komplikacijos, kaip kraujavimas, infekcija, skausmas, skysčių kaupimasis, padidėjęs jautrumas krūtinės srityje, asimetrija, platūs randai. Visų šių komplikacijų dažniausiai išvengiama laikantis chirurgo rekomendacijų po operacijos.
Su operacija susijusią riziką didina rūkymas, lėtinės širdies ir kraujagyslių sistemos ligos, cukrinis diabetas, endokrininės sistemos ligos, kai kurios kitos lėtinės ligos. 

Rezultatai

Po operacijos rezultatai matomi iškart, o galutinis rezultatas matomas po 3 mėnesių.

Kainos

Krūties liaukos pašalinimas vyrams (ginekomastija): nuo 2000 EUR

Tikslią operacijos kainą sužinosite konsultacijos metu, kuomet chirurgas įvertins operacijos sudėtingumą.

Turite klausimų?

Susisiekite vienu iš žemiau pateiktų būdų.

+370 685 03095  

kestutis@maslauskas.com