KRŪTŲ DIDINIMAS RIEBALAIS

Krūtų didinimas riebalais - tai operacija, kurios metu kūno riebalai yra paimami iš donorinės kūno vietos (pilvo, juosmens, šlaunų ir kitų) ir suleidžiami į krūtis. Toks krūtinės didinimas ypač aktualus toms, kurios kartu nori atlikti ir riebalų nusiurbimą, nes vienos operacijos metu gaunamas dvigubas rezultatas: padailinamos kūno linijos ir pakoreguojama krūtinė.

Krūtų didinimas riebalais tinkamas tuomet, kai:

  • Norima padidinti krūtis;
  • Norima sulyginti asimetriškas (nevienodo dydžio ar formos) krūtis;
  • Norima atstatyti buvusią krūtų formą po nėštumo ar žindymo, numetus svorio ar vykstant senėjimo procesams.

Krūtų didinimas riebalais leidžia išgauti itin natūralų rezultatą, tiesa, jis tinkamesnis tais atvejais, kai pageidaujamas nedidelis krūtinės didinimas - jis netiks moterims, norinčioms ją padidinti dviem ar daugiau dydžių. Taip pat krūtinės didinimas riebalais negalimas liekno sudėjimo moterims, nes gali nepakakti riebalinio audinio.

Kartais krūtinės didinimas atliekamas taikant hibridinę techniką: dedami mažesni implantai ir krūtys užpildomos riebalais.

Ką verta žinoti apie krūtų operacijas?

Prieš operaciją

Krūtinės didinimas - tai operacijai, kuriai būtina gerai pasirengti iš anksto. Su ja susijusią riziką didina rūkymas, nutukimas, lėtinės širdies ir kraujagyslių sistemos ligos, cukrinis diabetas, endokrininės sistemos ligos, kai kurios kitos lėtinės ligos.

Prieš operaciją rekomenduojama atlikti krūtų echoskopiją.

Taip pat būtina įspėti gydytoją, jei sergate arterine hipertenzija, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, autoimuninėmis ligomis, turite alergijų, kraujo krešumo sutrikimų ar kitų lėtinių ligų, rūkote, vartojate vaistus ar maisto papildus, lieknėjimą skatinančius vaistinius preparatus.

Siūlome apsilankyti mūsų priešoperacinės atmintinės puslapyje kuriame pateikiame papildomą informaciją.

Operacijos eiga

Operacijai taikoma bendrinė nejautra, ji trunka apie 3 val.

Krūtinės didinimas riebalais susideda iš kelių etapų. Pirmiausia iš donorinės kūno vietos yra nusiurbiami riebalai (liposukcija). Liposukcijos metu kūno riebalai paimami taip, kad nebūtų sužalotos gyvos ląstelės ir jos sėkmingai prigytų kitoje kūno vietoje. Nusiurbti riebalai yra specialiai apdirbami ir tuomet chirurgas, naudodamas specialų instrumentą - kaniulę - itin mažais kiekiais suleidžia riebalus į krūtis.

Svarbu žinoti, jog dalis persodintų riebalų kūno ląstelių paprastai neprigyja (vidutiniškai prigyja apie 30-50 proc. riebalų), todėl dažnai atliekama hiperkorekcija - persodinamas didesnis riebalų kiekis. Dėl tos pačios priežasties kartais gali prireikti ir keleto operacijų pasiekti maksimaliam estetiniam rezultatui.

Pooperacinis laikotarpis

Pacientai po operacijos išleidžiami namo kitą dieną, o grįžti į darbą - jau po keleto dienų.

Skirtingai nuo operacijos, kai yra atliekamas krūtinės didinimas implantais, pooperacinis laikotarpis po krūtų didinimo riebalais apima ne tik krūtinės gijimą, bet taip pat ir donorinės kūno dalies, nuo kurios buvo nusiurbti riebalai, gijimą. Paprastai riebalų nusiurbimas yra gerai toleruojama procedūra, po kurios apie savaitę-dvi gali pasireikšti mėlynės ir patinimas, tirpimas. Gijimas taip pat tiesiogiai susijęs ir su nusiurbtų riebalų kiekiu: kuo daugiau riebalų nusiurbta, tuo didesnės mėlynės ir patinimas gali pasireikšti, o gijimas trukti ilgiau.

Gyjant krūtims po jų didinimo riebalais taip pat dažniausiai pasireiškia mėlynės, patinimas, nedidelis skausmas ir jautrumas - šie pojūčiai turėtų praeiti po kelių savaičių.

Grįžti prie fizinės veiklos leidžiama po kelių savaičių, gijimo metu nerekomenduojama miegoti ant pilvo ar staigiai kelti rankas.

Operacinė rizika

Krūtų didinimas riebalais išvengiamai susijęs su atmetimo rizika, nes persodinamos to paties paciento ląstelės. Visgi, kaip ir po bet kurios kitos intervencinės procedūros, po šios operacijos gali pasireikšti kraujavimas, infekcija, skausmas, skysčių kaupimasis, padidėjęs jautrumas krūtinės srityje. Visų šių komplikacijų dažniausiai išvengiama laikantis chirurgo rekomendacijų po operacijos.

Su operacija susijusią riziką didina rūkymas, nutukimas, lėtinės širdies ir kraujagyslių sistemos ligos, cukrinis diabetas, endokrininės sistemos ligos, kai kurios kitos lėtinės ligos. 

Rezultatai

Pirminis rezultatas matomi iškart po operacijos, tačiau galutinis rezultatas matomas po 3-4 mėnesių, kuomet riebalai galutinai prigyja ir sukuria galutinę krūtų formą.

Krūtų didinimo operacijos kaina

Krūtų didinimas riebalais operacijos kaina: 3700 EUR - 4500 EUR

Tikslią operacijos kainą sužinosite konsultacijos metu, kuomet chirurgas įvertins operacijos sudėtingumą.

Turite klausimų?

Susisiekite vienu iš žemiau pateiktų būdų.

+370 685 03095  

kestutis@maslauskas.com