PILVO PLASTIKA

Pilvo plastika (abdominoplastika) - tai operacija, kurios metu sukuriamas lygesnis ir stangresnis pilvo kontūras. Operacijos metu pašalinamas odos ar riebalinio audinio perteklius pilvo srityje, koreguojami susilpnėję arba prasiskyrę tiesieji pilvo raumenys. Pilvo plastikos metu taip pat galima atsikratyti po nėštumo likusių strijų pilvo apačioje žemiau bambos. Pilvo plastiką rekomenduojama atlikti moterims, kurios daugiau neplanuoja nėštumo.

Galima atlikti pilną arba dalinę pilvo plastiką: pilna pilvo plastika atliekama tuomet, kai yra ir odos perteklius, ir prasiskyrę pilvo raumenys, o dalinė - jei yra tik nedidelis odos perteklius apatinėje pilvo dalyje. Atliekant pilvo plastiką dažnai atliekamas ir riebalų nusiurbimas juosmens srityje.

Svarbu žinoti, jog pilvo plastika atliekama tuo atveju, jei kūno masės indeksas (KMI) neviršija 27-28.

Pilvo plastika gali būti aktuali:

  • Kai numetama daug svorio ir atsiranda pilvo odos perteklius;
  • Po nėštumo ir gimdymo išsitampius pilvo odai ir raumenims ir/arba pastariesiems persiskyrus;
  • Kai sportas ir sveika mityba nepadeda atsikratyti atsikišusio pilvo;
  • Kai pilvo oda praranda stangrumą dėl senėjimo procese.

Ką verta žinoti apie pilvo plastiką?

Prieš operaciją

Konsultacijos metu aptariamos probleminės sritys bei būsimos operacijos apimtis.

Prieš operaciją būtina įspėti gydytoją, jei sergate arterine hipertenzija, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, autoimuninėmis ligomis, turite alergijų, kraujo krešumo sutrikimų ar kitų lėtinių ligų, rūkote, vartojate vaistus ar maisto papildus, lieknėjimą skatinančius vaistinius preparatus.

Siūlome apsilankyti mūsų priešoperacinės atmintinės puslapyje kuriame pateikiame papildomą informaciją.

Operacijos eiga

Operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą ir trunka apie 2-2,5 val.

Kai atliekama pilvo sienos plastika, pjūvis daromas apatinėje pilvo dalyje - nuo vieno klubo kaulo iki kito. Juos galima projektuoti taip, kad būtų nematomi užsidėjus kelnaites. Paprastai pjūvio dydis priklauso nuo operacijos apimties - kuo daugiau odos ir riebalų pašalinama, tuo jis didesnis. Atliekant pilną pilvo plastiką, atliekamas ir papildomas pjūvis aplink bambą, kadangi bamba įsiuvama naujoje vietoje odoje, tačiau kūno atžvilgiu jos vieta nepasikeičia. Atlikus pjūvį, pašalinamas pilvo odos perteklius, sustiprinami susilpnėję ar persiskyrę pilvo raumenys.

Tuo atveju, kai atliekama tik dalinė pilvo sienos plastika, pjūvis daromas tik apatinėje pilvo dalyje ir yra trumpesnis, tuomet pašalinamas odos perteklius.

Pooperacinis laikotarpis

Po pilvo plastikos operacijos gydymo įstaigoje pasiliekama 1-2 paras. Po dalinės pilvo plastikos pacientės išleidžiamos anksčiau ir gyja greičiau, nei po pilnos pilvo plastikos. Į darbą nerekomenduojama grįžti vieną-dvi savaites.

Pirmąsias pora savaičių pilvo sritis gali būti patinusi ir turėti mėlynių, porą savaičių gali būti sunku išsitiesti. Po operacijos kūnas gali kaupti skysčius, todėl gali šiek tiek padidėti svoris, tačiau jis nukris pirmąsias savaites. Po operacijos 6-8 savaites dėvimas specialus korsetas.

Po to, kai atliekama pilvo plastika, labai svarbu susilaikyti nuo fizinio krūvio - jo vengti reikėtų apie 3 mėnesius. Metus rekomenduojama saugoti randą nuo saulės spindulių.

Operacinė rizika

Komplikacijos yra itin retos, tačiau gali pasitaikyti infekcijos, hematoma (išsiliejusio kraujo sankaupa audinyje ar tarp audinių), seroma (poodinė audinių skysčio sankaupa), žaizdų infekcija ar kojų venų tromboembolija (kraujagyslės užsikimšimas), dalies audinių žuvimas (nekrozė), rando asimetrija ar išsiplėtęs randas. Visų šių komplikacijų dažniausiai išvengiama laikantis chirurgo rekomendacijų po operacijos.

Su pilvo plastikos operacija susijusią riziką didina rūkymas, nutukimas, lėtinės širdies ir kraujagyslių sistemos ligos, cukrinis diabetas, endokrininės sistemos ligos, kai kurios kitos lėtinės ligos.

Rezultatai

Pirminis rezultatas matosi jau po kelių savaičių, o galutinis rezultatas matomas po 4 mėnesių. Pilvo plastikos atsiliepimai dažniausiai būna tik patys geriausiai, nes rezultatas suteikia gerą savijautą ir padeda atgauti pasitikėjimą savo jėgomis. Svarbu žinoti, kad ilgalaikius operacijos rezultatus padeda išlaikyti stabilaus svorio palaikymas, sportas ir sveika mityba. 

Pilvo plastikos kaina

Pilvo sienos plastika (abdominoplastika): nuo 3700 EUR

Tikslią operacijos kainą sužinosite konsultacijos metu, kuomet chirurgas įvertins operacijos sudėtingumą.

Galerija

Pilvo plastikos nuotraukų galerija

Turite klausimų?

Susisiekite vienu iš žemiau pateiktų būdų.

+370 685 03095  

kestutis@maslauskas.com