RIEBALŲ NUSIURBIMAS

Riebalų nusiurbimas (liposukcija) - tai poodžio riebalinio sluoksnio pertekliaus pašalinimas nuo netenkinančių kūno vietų: šlaunų, pilvo, juosmens, žastų, pasmakrės, kelių ir pan. Viena populiariausių operacijų - pilvo riebalų nusiurbimas. Tačiau iš tiesų riebalų nusiurbimo operacija padeda patobulinti beveik bet kurią kūno vietą, o vienos operacijos metu galima nusiurbti riebalus nuo kelių nepageidaujamų kūno dalių.

Svarbu žinoti, jog riebalų nusiurbimas tai nėra ta operacija, kurios metu gydomas antsvoris ar nutukimas - pastarieji gydomi dieta ir fizine veikla. Riebalų nusiurbimo operacija gali būti atliekama tuomet, kai nepavyksta jų padailinti kūno linijų sportuojant ir sveikai maitinantis.

Itin dažnai riebalų nusiurbimo operacija atliekamas drauge su riebalų persodinimu - nusiurbti riebalai persodinami į kitą kūno vietą, kurią norima padidinti ar suteikti stangrumo.

Prieš operaciją

Konsultacijos metu aptariamos probleminės sritys bei būsimos operacijos apimtis.

Prieš riebalų nusiurbimo operaciją būtina įspėti gydytoją, jei sergate arterine hipertenzija, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, autoimuninėmis ligomis, turite alergijų, kraujo krešumo sutrikimų ar kitų lėtinių ligų, rūkote, vartojate vaistus ar maisto papildus, lieknėjimą skatinančius vaistinius preparatus.

Siūlome apsilankyti mūsų priešoperacinės atmintinės puslapyje kuriame pateikiame papildomą informaciją.

Operacijos eiga

Riebalų nusiurbimo operacija dažniausiai atliekama taikant bendrinę nejautrą, operacijos trukmė apie 1-2 val., priklausomai nuo to, kiek riebalų ir kokiose kūno vietose yra nusiurbiama.

Operacijos metu iš anksto pažymėtose vietose, kuriose planuojamas riebalų nusiurbimas, atliekami nedideli (iki 0,5 cm dydžio) pjūviai, per kuriuos naudojant ultragarsinį aparatą yra nusiurbiami riebalai. Pjūviai susiuvami tirpiais siūlais ir jų šalinti nereikia. Žaizdoms sugijus lieka mažai pastebimi siauri randeliai.

Pooperacinis laikotarpis

Paprastai pacientai namo išleidžiami kitą dieną po to, kai buvo atliktas riebalų nusiurbimas, tačiau po operacijos į darbą rekomenduojama grįžti po 7-10 dienų.

Patinimas ir kraujosruvos gali laikytis iki 1 mėn. Priklausomai nuo vietos, nuo kurioje buvo atliktas riebalų nusiurbimas, gali reikėti dėvėti specialias kompresines priemones, pavyzdžiui, korsetą ar elastinę juostą. Jas gali tekti dėvėti apie 6-8 savaites.

Po operacijos apie 6-8 savaites reikia vengti aktyvios fizinės veiklos.

Operacinė rizika

Komplikacijos yra itin retos, tačiau gali pasitaikyti kraujavimas, infekcija, skausmas, sumažėjęs odos jautrumas, skysčių kaupimasis, ilgas gijimas, kontūro nelygumai, laikina nejautra. Visų šių komplikacijų dažniausiai išvengiama laikantis chirurgo rekomendacijų po operacijos.

Su riebalų nusiurbimo operacija susijusią riziką didina rūkymas, nutukimas, lėtinės širdies ir kraujagyslių sistemos ligos, cukrinis diabetas, endokrininės sistemos ligos, kai kurios kitos lėtinės ligos.

Rezultatai

Kūno kontūras susiformuoja ir galutinis rezultatas matomas po 3-4 mėnesių, tačiau ilgalaikiams riebalų nusiurbimo rezultatams išlaikyti itin svarbus stabilaus svorio palaikymas, sportas ir sveika mityba.

Riebalų nusiurbimo kaina

Riebalų nusiurbimas, kaina: nuo 2000 EUR

Tikslią operacijos kainą sužinosite konsultacijos metu, kuomet chirurgas įvertins operacijos sudėtingumą.

Turite klausimų?

Susisiekite vienu iš žemiau pateiktų būdų.

+370 685 03095  

kestutis@maslauskas.com