KRŪTŲ MAŽINIMAS

Krūtų mažinimas (redukcinė mamoplastika) - tai operacija, kurios metu sumažinamos krūtys siekiant sukurti gražesnes moters kūno proporcijas. Nors didelė krūtinė paprastai yra laikoma moteriškos figūros privalumu, tačiau dėl genetinių priežasčių susiformavusi itin masyvi krūtinė gali kelti didelį estetinį ir fizinį diskomfortą. Dėl didelių krūtų moteris gali kentėti nuo sveikatos sutrikimų: sprando bei nugaros skausmų, stuburo deformacijos, odos sudirginimų po krūtimis.

Krūtinės mažinimas gali ne tik padailinti kūno formas ir proporcijas, bet ir sustiprinti pasitikėjimą savimi bei palengvinti kasdienį gyvenimą, išspręsti anksčiau kamavusius sveikatos sutrikimus.

Svarbu žinoti, jog krūtų mažinimas nerekomenduojamas moterims, kurios planuoja žindyti, nes operacijos metu gali būti pažeidžiami pieno latakai.

Krūtų mažinimo operacija gali būti atliekama kartu su krūtų pakėlimu.

Ką verta žinoti apie krūtų operacijas?

Prieš operaciją

Prieš planuojamą krūtų mažinimą rekomenduojama atlikti krūtų echoskopiją. 

Prieš krūtų mažinimo operaciją būtina įspėti gydytoją, jei sergate arterine hipertenzija, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, autoimuninėmis ligomis, turite alergijų, kraujo krešumo sutrikimų ar kitų lėtinių ligų, rūkote, vartojate vaistus ar maisto papildus, lieknėjimą skatinančius vaistinius preparatus.

Siūlome apsilankyti mūsų priešoperacinės atmintinės puslapyje kuriame pateikiame papildomą informaciją.

Operacijos eiga

Krūtinės mažinimas atliekamas taikant bendrą nejautra, operacijos trukmė - apie 2,5 - 3 val.

Operacijos metu atliekamas "inkaro" pjūvis: jis eina žemyn nuo spenelio iki krūties apačios ir tuomet yra tęsiamas į abi puses po krūtimi. Atlikus pjūvį, pašalinama dalis riebalų, odos ir krūties liaukos. Taip pat sumažinamos ir spenelių aureolės, jos gali būti pakeliamos į reikiamą aukštį. Pjūvių randai išlieka visą gyvenimą, tačiau dažniausiai per metus jų spalva beveik susilygina su odos spalva ir nėra ryškiai matoma.

Pooperacinis laikotarpis

Pacientės išleidžiamos namo kitą dieną po to, kai atliekamas krūtų mažinimas, grįžti į darbą rekomenduojama maždaug po savaitės.

Po operacijos normalu jausti skausmą, krūtinės jautrumą ir patinimą - šie pojūčiai turėtų praeiti po kelių savaičių. 2 mėnesius po operacijos rekomenduojama dėvėti specialią krūtinę prilaikančią liemenėlę. Aktyvaus sporto reikėtų vengti apie 3 mėnesius, po operacijos rekomenduojama keletą savaičių miegoti ant nugaros.

Kai atliekamas krūtų mažinimas, reikia turėti omeny, kad po operacijos likusius randus vienerius metus (kol randai raudoni) reikėtų saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių ir soliariumo.

Operacinė rizika

Krūtų mažinimas susijęs su nedidele rizika. Visgi, kaip ir po bet kurios kitos intervencinės procedūros, po jos gali pasireikšti tokios komplikacijos, kaip kraujavimas, infekcija, skausmas, skysčių kaupimasis, padidėjęs jautrumas krūtinės srityje, audinių žuvimas (nekrozė), platūs randai, alerginės reakcijos į anesteziją. Visų šių komplikacijų dažniausiai išvengiama laikantis chirurgo rekomendacijų po operacijos.

Su operacija susijusią riziką didina rūkymas, nutukimas, lėtinės širdies ir kraujagyslių sistemos ligos, cukrinis diabetas, endokrininės sistemos ligos, kai kurios kitos lėtinės ligos.

Rezultatai

Pirmieji krūtinės mažinimo rezultatai pasimato iškart: krūtys tampa mažesnės ir stangresnės, tampa lengviau judėti. Per 2-3 mėn. atslūgsta tinimas, krūtų liauka nusileidžia per 6-12 mėn. Galutiniai operacijos rezultatai pasimato po maždaug 6-12 mėn.

Svarbu žinoti, kad krūtų mažinimo rezultatai yra ilgalaikiai, tačiau krūtų dydis gali kisti priaugant ar numetant svorio. Todėl, siekiant išlaikyti operacijos rezultatus, rekomenduojama sveikai maitintis ir sportuoti.

Krūtų mažinimo kaina

Krūtų mažinimo operacijos kainos: 4400 4500 EUR

Tikslią operacijos kainą sužinosite konsultacijos metu, kuomet chirurgas įvertins operacijos sudėtingumą.

Krūtų mažinimas

Galerija

Turite klausimų?

Susisiekite vienu iš žemiau pateiktų būdų.

+370 685 03095  

kestutis@maslauskas.com