BRAZILIŠKAS SĖDMENŲ PAKĖLIMAS

Sėdmenų didinimas riebalais - tai operacija, kurios metu riebalai nusiurbiami iš nepageidaujamų kūno vietų (pilvo, juosmens, šlaunų ir pan.) ir suleidžiami į sėdmenis. Operacijos metu sėdmenis galima padidinti, pakeisti ir paryškinti jų formą, suvienodinti nesimetriškus sėdmenis, suteikti jiems strangrumo, padailinti bendras figūros proporcijas bei linijas.

Sėdmenų didinimas riebalais naudingas tuo, kad jo metu sprendžiamos dvi problemos - pašalinamas riebalų perteklius nepageidaujamoje kūno vietoje ir padidinami ar padailinami sėdmenys. Kadangi persodinamos yra to paties paciento riebalų ląstelės, nėra atmetimo ar alerginių reakcijų rizikos, o rezultatas - itin natūralus.

Sėdmenų didinimas riebalais gali padėti, kai:

  • Netenkina turima sėdmenų forma ar/ir dydis;
  • Sėdmenys yra asimetriški;
  • Sėdmenys praradę stangrumą dėl senėjimo procesų ar didelių svorio pakitimų.

Prieš operaciją

Konsultacijos metu aptariami paciento lūkesčiai.

Prieš operaciją būtina įspėti gydytoją, jei sergate arterine hipertenzija, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, autoimuninėmis ligomis, turite alergijų, kraujo krešumo sutrikimų ar kitų lėtinių ligų, rūkote, vartojate vaistus.

Siūlome apsilankyti mūsų priešoperacinės atmintinės puslapyje kuriame pateikiame papildomą informaciją.

Operacijos eiga

Operacija atliekama taikant bendrąją nejautrą, jos trukmė - 1,5 - 2 val.

Operacijos metu pirmiausia yra nusiurbiami riebalai nuo donorinių kūno vietų (liposukcija). Liposukcijos metu kūno riebalai paimami taip, kad nebūtų sužalotos gyvos ląstelės ir jos sėkmingai prigytų kitoje kūno vietoje. Nusiurbti riebalai yra specialiai apdirbami ir tuomet chirurgas, naudodamas specialų instrumentą - kaniulę - itin mažais kiekiais suleidžia riebalus į sėdmenis. Bendras kiekis gali siekti kelis šimtus mililitrų.

Svarbu žinoti, jog dalis persodintų riebalų kūno ląstelių paprastai neprigyja (vidutiniškai prigyja apie 30-50 proc. riebalų), todėl dažnai atliekama hiperkorekcija - persodinamas didesnis riebalų kiekis. Dėl tos pačios priežasties kartais gali prireikti ir keleto operacijų pasiekti maksimaliam estetiniam rezultatui.

Pooperacinis laikotarpis

Pacientai po operacijos išleidžiami namo kitą dieną, o grįžti į darbą gali jau po keleto dienų.

Pooperacinis laikotarpis po sėdmenų didinimo riebalais apima ne tik sėdmenų gijimą, bet taip pat ir donorinės kūno dalies, nuo kurios buvo nusiurbti riebalai, gijimą. Paprastai riebalų nusiurbimas yra gerai toleruojama procedūra, po kurios apie savaitę-dvi gali pasireikšti mėlynės ir patinimas, tirpimas. Gijimas taip pat tiesiogiai susijęs ir su nusiurbtų riebalų kiekiu: kuo daugiau riebalų nusiurbta, tuo didesnės mėlynės ir patinimas gali pasireikšti, o gijimas trukti ilgiau.

Gyjant sėdmenims taip pat dažniausiai pasireiškia mėlynės, patinimas, nedidelis skausmas ir jautrumas - šie pojūčiai turėtų praeiti po kelių savaičių. Du mėnesius po operacijos reikėtų nešioti kompresinius drabužius, apie 2 mėnesius vengti fizinės veiklos, nemiegoti ant nugaros ir nespausti sėdmenų.

Operacinė rizika

Komplikacijų rizika yra itin maža, tačiau galimos kraujosruvos, kraujavimas ar infekcija, kontūro netolygumai, asimetrijos. Visų šių komplikacijų dažniausiai išvengiama laikantis chirurgo rekomendacijų po operacijos. Su operacija susijusią riziką didina rūkymas, nutukimas, lėtinės širdies ir kraujagyslių sistemos ligos, cukrinis diabetas, endokrininės sistemos ligos, kai kurios kitos lėtinės ligos.

Rezultatai

Pirminis rezultatas matomas iškart po operacijos, tačiau galutinai sėdmenys susiformuoja po 3-4 mėnesių.

Kainos

Sėdmenų didinimas implantais: nuo 4500 EUR

Tikslią operacijos kainą sužinosite konsultacijos metu, kuomet chirurgas įvertins operacijos sudėtingumą.

Turite klausimų?

Susisiekite vienu iš žemiau pateiktų būdų.

+370 685 03095  

kestutis@maslauskas.com